Duben 2012

Slečny Lucy a K.

27. dubna 2012 v 16:21 | lavande. |  Momenty
Slibovala jsem, že je představím. Tedy že představím K. Ale do mého plánu sedí i zmínit se o Lucy. Doufám, že nikoho neurazím. A vlastně ani nevím čím bych měla někoho urazit... ale to je asi jedno.

Lucy
je fiktivní osoba inspirovaná mou velmi vzdálenou příbuznou(viděla jsem ji všehovšudy dvakrát v životě, je asi z miliontého kolene a spíš je známá babičky než rodina) žijící někdy v Americe(?). Je to, tuším, třicátnice, bruneta(není blond, zrzka a nemyslím, že je černovláska) a především žena. Ale taky je možné, že je to jen můj výmysl, neviděla jsem jí dobrých... no, pár let to už bude. A jediné, co mají má příbuzná a Lucy společného je to jméno. A aby nevznikla nějaká nedorozumění, tak Lucy označuji vymyšlenou dívku a kdyby tomu bylo jinak, řekla bych to.
Takže... Lucy je trochu drzá a žije na nějakém hodně zeleném a asi deštivém místě(tím si nejsem jistá) a vlastně to tam vypadá jako ze začátku Svět Petra králíčka (pro ukázku tady). Nikdy neodpovídá na dopisy. Je samotářka, bohatá a žije sama. A je ještě dítě. Není nikdy smutná, ale není ani veselá. A známe se asi rok a půl. A řekněme, ž eje jí něco mezi 10 a 12 lety. Což je, aspoň na to, že jsem ji vymyslela před ani ne dvěma lety, opravdu dost. Co se vzhledu týče... tak v tom projednou pokulhávám. Jak byste si ji představili vy?

Jaro | printemps

24. dubna 2012 v 14:31 | lavande. |  Hra na...

Zdravím,
Bude to chtít zvláštní rubriku na fotografie. Možná někdo tuší, jak to bylo s vlnitěfotícím a špatnězaostřujícím foťákem(jéj, to slovo se mi nelíbí) a kdo ne... nevadí, teď už to ví. Každopádně druhý rodič usoudil, že se mi něco na fotografování hodí a tak jsem si včera domů přinesla
Je modrý a já mám modrou ráda. Je uklidňující a umí být tajemná. Každopádně mám zase čím fotit, takže jsem vyšla ven a pustila se do jara s plnou vervou. Nutno říci, že bojovalo slušně, zvláště pak čmeláci. Zatím jedna část, příště možná další.
lavande.

Dopisuji asi sto let po tom nahoře:
Štve mě označení cílová skupina, pokud jde tedy o označení věkové skupiny. Všechny ty kraviny typu krásné a soutěží ve stylu superstar(rádoby hezcí kluci, hmm) jsou zaměřeny na náctileté slečínky. Tak proč, skara, nešílím po Harychovi(nebo jsem po něm nešílela) a neumírám, protože jsem se ve třinácti nelíbala? (a už to nestihnu. háhá. Chachachachá!)l'aile | křídlo

5. dubna 2012 v 18:41 | lavande. |  Drahá Lucy
Lucy? Lucy, slyšíš?

Ehm, vzhledem k tomu, že to jen píšu, tak asi ne. U nás venku prší, zase. Nějak mi to nevadí, spíš naopak. Nějak jsem nepochopila, proč všichni milují horko. Vážně. Déšť je lepší. Myslím, že jsem nakazila K. Asi mně zabije. Víš, tohle je tvoje výhoda: Nikdy nemusíš být nemocná. Když si to nebudu přát. (A já si to obvykle nepřeju. Ale co já vím...)
Přemýšlím, jestli se neblíží doba tloustnutí do plavek. No co. Tloustne se líp. Aspoň většině lidí. [A pokud patříte k těm, kteří po snězení čehokoliv hubnou, tak vám radím: Nejezte, nebo zmizíte! Jako ta princezna!(to vám vysvětlím jindy)]

Lucy, máte u vás vůbec bouřky? Docela by mě to zajímalo. A jestli jich tam máte víc, než u nás, tak se k tobě hned stěhuju, jasný? (Menší problém by nastal až ve chvíli, kdybych měla říct stěhovákům adresu. Ještě jsem to moc nepromýšlela.) Musím si udělat čaj, vážně je mi zima.

Co myslíte, jaké to je, když vaši zemi zamoří ptáci bez křídel a s elfskou tváří? A jsou toho taková stvoření vůbec schopna? Já nevím, když oni jsou tak milí! Jasně, že se "vyrojili" s dobrým úmyslem, ale trochu to přehnali. Ublížili i těm, kterým chtěli pomoct. Jenže stejně nevím, jak jinak bych to provedla. (Jasně, ten plán jsem vymýšlela já.)

Nevím, jak vám, ale mně připadají dlouhé špičaté klobouky děsně nepraktické. Neprojdete žádnými dveřmi, nevejdete se do auta a když se nakloníte, tak vás ten klobouk převáží. Nějak nevím, jak sjem se k nim dostala. Jasně, divadlo a klanění se. Jo, pátek byl hezký. A oni to fakt pěkně zahráli. Verence, Magráta, bábi Zlopočasná, stařenka Oggová. A přeberte si to jak chcete.

Tak o kolika hranách má být ta krychle?

Díky. A.

La lune | luna

4. dubna 2012 v 21:57 | lavande. |  Drahá Lucy
Drahá Lucy, (drahá její rodino a přátelé, drazí všichni, co se jí hrabou v poště)

Překvapuje mne, že ještě stále čteš mé dopisy. Tedy nejsem si jistá tím, že je skutečně čteš, neboť si mi ještě ani jednou neodpověděla, ale to je asi normální, když jsi(tak-trochu) neexistující.

Všimla sis, jak zmlsaného máme psa? Už ani maso nežere. Ožužlá a vyplivne. Venku je jaro a mé období alergických rým nastává. Do toho kašlu(jako všichni...) a válím se už skoro měsíc doma. Skvělé. Tak si říkám, jak to doženu. No, aspoň mám už přečtenou četbu a můžu si dovolit trochu víc válení se(jako bych se jinak neflákala, haha).
Jinak mě v létě možná čeká Francie. Strašně bych tam chtěla, ale... je to složité. Uvidíme. Trošku blbé starosti no. Foťák už je odepsaný, ani ho nezapnu. Je štěstí, že mám narozeniny... a dva rodiče. Heh. Nemám na smajlíky náladu a stejně je píšu. (Už jsme je smazala. Byli tu dva. Zkuste je doplnit.) Nemám ráda texty plné usměváčků.

S K. máme sen: pevnost před neolitickou revolucí, takže pokud víte, jak si ho splnit, tak mi napište. A pokud nevíte, tak bych si prosila aspoň obrovskou knihovnu. Neměla bych vám K. představit? Asi měla. Jsme přibližně stejně staré(haha, to jsem vám toho řekla), ona je snílek, měsíc a strom. Ale to je na dlouhé povídání.

Lucy, nechtěla bys přijet? Ž bych tě provedla Divnou zemí. Jé, dokonce si i pamatuji, kde leží. Někdy vám to ukážu. AleLucy, ty to můžeš vidět naživo. Nebo aspoň slyšet. A poznat Terezku a Petra. Já si to vážně pamatuju. A kopce, které mě od Terezy oddělovaly. Jé! Lucy musíš přijet. Ukážu ti to. A K. taky. Někdy jí o tomhle místě budu muset povyprávět. O svém prvním domově mimo domov. Ale to vydá na vlastní článěk.

Může být země krychle s dvanácti pohořími na dvanácti hranách? (Jasně, pak už to není krychle...)

Tak sbohem, Lucy. (A její rodino, přtelé a vy všichni, co čtete její poštu.)

Shrnutí otázek:
Všimli jste si, jak mlsnéhomáme psa?
Kde původně byli usměváčci? (napovím, že jeden byl :) a druhý :D)
Měla bych vám představit K.?
Má Lucy přijet?
A konečně: Může být země krychle s dvanácti pohořími na dvanácti hranách?