Slečny Lucy a K.

27. dubna 2012 v 16:21 | lavande. |  Momenty
Slibovala jsem, že je představím. Tedy že představím K. Ale do mého plánu sedí i zmínit se o Lucy. Doufám, že nikoho neurazím. A vlastně ani nevím čím bych měla někoho urazit... ale to je asi jedno.

Lucy
je fiktivní osoba inspirovaná mou velmi vzdálenou příbuznou(viděla jsem ji všehovšudy dvakrát v životě, je asi z miliontého kolene a spíš je známá babičky než rodina) žijící někdy v Americe(?). Je to, tuším, třicátnice, bruneta(není blond, zrzka a nemyslím, že je černovláska) a především žena. Ale taky je možné, že je to jen můj výmysl, neviděla jsem jí dobrých... no, pár let to už bude. A jediné, co mají má příbuzná a Lucy společného je to jméno. A aby nevznikla nějaká nedorozumění, tak Lucy označuji vymyšlenou dívku a kdyby tomu bylo jinak, řekla bych to.
Takže... Lucy je trochu drzá a žije na nějakém hodně zeleném a asi deštivém místě(tím si nejsem jistá) a vlastně to tam vypadá jako ze začátku Svět Petra králíčka (pro ukázku tady). Nikdy neodpovídá na dopisy. Je samotářka, bohatá a žije sama. A je ještě dítě. Není nikdy smutná, ale není ani veselá. A známe se asi rok a půl. A řekněme, ž eje jí něco mezi 10 a 12 lety. Což je, aspoň na to, že jsem ji vymyslela před ani ne dvěma lety, opravdu dost. Co se vzhledu týče... tak v tom projednou pokulhávám. Jak byste si ji představili vy?


K.
To je(doufám) skutečný člověk. Nebo elf. Tím si nejsem jistá. Ale nevymyslela jsem si jí. Pokud tohle všechno není sen a já nejsem jediný, kdo je skutečný. Ne. Blbost. Tomu nevěřím. Věřte. Ale chtěla jsem mluvit/psát o K. Jeden z nejůžasnějších lidí. Skvělá slečna, která myslí na ostatní a všichni ji mají rádi. Je snílek. Chodí se mnou do třídy. Teda... pokud tam ještě chodím i já, čímž si nejsem jistá. Známe se vlastně hrozně krátce, ale nenašlo by se moc lidí, kteří o mě vědí tolik, co ona. Mimochodem, díky ní znám Pratchetta. Dík. Má ráda psi. Ráda čte a píše. A je mi podobná. Na pohled tedy ne, ale povahově. Jenže ona je to moje lepší já. Ta kladná varianta.
Občas by mně asi nejraději zabila(nikdy by to neudělala a ani by asi nepoužila tenhle výraz...), přirovnává mě k panu Collinsovi z Pýchy a předsudku(slizoun, který všechny chválí a pořád se omlouvá a vlastně nedělá nic jiného). Dobře, takhle to zní hůř, než to je. Ale jo, asi se chovám trochu podobně, akorát nejsem takový slizoun. A myslím to upřímě. A mluvím i o jiných věcech.
A mimochodem, žádna 'BFF', žádná 'nejky kámoška'. Nemám tyhle výrazy ráda.

A příště možná dál...

Levandule Brownová

A.

L
lavende.
 


Komentáře

1 Vera Vera | Web | 29. dubna 2012 v 21:19 | Reagovat

máš to moc hezky popsaný, ale moc tomu nerozumím, abych pravdu řekla :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.