Desetidenní řetězák | Den třetí

31. srpna 2012 v 17:43 | lavande. |  Momenty
Já vím, že to je desetidenní a ne dvacetidenní. Ale já jsem prostě líná. Mimochodem, konečně prší.

Den třetí- Osm způsobů, jak si získat tvé srdce.


1.Úsměv- Nemyslím tím, že se máš pořád culit jak sluníčko na hnoji nebo se řehtat jak řehtačka. Ale úsměv umí divy. Stačí, aby se na mě někdo v tramvaji usmál a hned se cítím lépe.

2. Knihomolové vládnou světu. Mám ráda lidi, kteří čtou. Znám hodně těch, kteří nenahlédnou ani do dvou knih za rok... a vzhledem k tomu, že jedním z hlavních témat k hovoru se mnou je právě četba, je pro mě důležité, aby ti nejdůležitější v mém okolí četli. Rádi četli. (I když se najdou i výjimky)

3. Milý, milá, milé. Být k ostatním příjemný je důležité. Samozřejmě, člověk nemůže být pořád šťastný. Myslím, že každý má dny, během kterých by nejraději všechny poslal k perníkové chaloupce. Ale proč být protivný pořád? Daleko lépe působí, když se na tu prodavačku usměješ a poděkuješ jí, no ne?

4. Měj vlastní názor. Nemusíš zrovna poslat draka na každého, kdo s tebou nesouhlasí. Ale jen papouškovat, co ti říká tvůj kamarád nebo máma a nepřemýšlet? Nerada trávím čas s lidmi, co nechají veškerou konverzaci na mně a jen kývají hlavou. A stejně tak nerada trávím čas s těmi, kteří sami nic nevědí, ale chovají se tak, jako kdyby znali všechno a to jen proto, že jim někdo něco řekl... a to přece musí být dobře, i když to postrádá logiku, no ne?

5. Můžu se na tebe spolehnout? Jsem ráda oporou druhým a nerada žádám o pomoc... ale občas to jinak nejde. A já pak prostě nechci slyšet, že nemůžeš a tohle a támhleto. Já vím, že ne se vším mi někdo může pomoct... Občas stačí obejmout.

6. Já nejsem blázen! Nebo možná jo. No a co, že jsem snílek. To jsem já. A kdybych přestala snít... stala bych se jiným člověkem.

7. Lhaní. Nemusíš mi říkat všechno, pokud sám nechceš. Ale taky nelži. I kdyby šlo jen o drobnost... Jak bych ti pak mohla věřit u důležitějších věcí?

8. Nepřetvařuj se. Z jakéhokoliv důvodu. Prostě ne. Je mi jedno, jestli se bojíš, že když řekneš pravdu, tak tě nebudu mít ráda, nebo jestli tě jenom baví být falešný člověk. Zklamala jsem se už v mnoha lidech.


Tohle by mělo platit pro všechny, pro přátele, rodinu, lásky. Je ale zvláštní, že spousty těch, kteří jsou mi nejblíže, mnoho z toho nesplňují. Obvykle to nejdůležitější.
 


Komentáře

1 Vera Vera | Web | 1. září 2012 v 20:57 | Reagovat

souhlasím :) nemám ráda lidi, co jsou lžou  a přetvařují se.
ani já se nechci kvůli někomu měnit, když bude mít rád hip-hop, tak ho nezačnu poslouchat, protože se mi nelíbí. Chci mít vlastní názor a nehrát si na někoho, kým nejsem a přetvařovat se tak...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.